Informujemy, iż w terminie od 16 maja 2017 roku od godz. 8.00 do 19 maja 2017 roku do
godz. 13.00
będzie prowadzony nabór wniosków o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

Zgodnie z ogłoszonymi priorytetami Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2017 roku środki KFS będą przeznaczone na:
  1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna – firma powinna posiadać przypisany dla przeważającego rodzaju prowadzonej przez siebie działalności kod PKD zaczynającego się od liczb: 10 – 33 (sekcja C), 49-53 (sekcja H), 86-88 (sekcja Q);
  2. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych w oparciu o: „Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych" (Raport lub Informacja sygnalna) oraz „Barometr zawodów" dla powiatu pszczyńskiego i województwa śląskiego;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
  1. bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą kwalifikowanego certyfikatu
    z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym albo
  2. podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Przy opiniowaniu oraz rozpatrywaniu wniosków o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców bierze się pod uwagę:
  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok – wsparcie będzie przyznawane Pracodawcom, których wnioski spełniają wymagania określone w przynajmniej jednym z przyjętych priorytetów obowiązujących w roku 2017,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego
    z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy
    – zgodnie z klasyfikacją zawodów
    i specjalności z wykorzystaniem „Monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych" (Raport lub Informacja sygnalna) oraz „Barometru zawodów" dla powiatu pszczyńskiego
    i województwa śląskiego:
  1. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS
    w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku
    :
  1. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego albo
    w przypadku kursów posiadanie dokumentu, na podstawie którego realizator prowadzi pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego
    :
  1. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym, ze środków KFS (jeżeli w ocenianej formie wsparcia przewidziano udział kilku osób ocena będzie dotyczyła każdej osoby, a liczba przyznanych punktów będzie stanowiła ich średnią):
  1. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,
    z uwzględnieniem limitów
    środków KFS będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie:
Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie będzie przyznawał pierwszej kolejności wsparcie Pracodawcom, których wnioski spełniają wymagania określone w przynajmniej jednym z przyjętych priorytetów obowiązujących w danym roku.
Każda usługa kształcenia wskazana we wniosku (kurs/studia podyplomowe/egzamin) będzie  podlegać ocenie według powyższych kryteriów. Do realizacji będą kierowane te formy wsparcia które otrzymają najwyższe oceny i kwota realizacji tych form wsparcia w kolejności od najwyżej ocenianych będzie się mieściła w ramach przyznanego limitu.
W przypadku posiadania tej samej liczby punktów pierwszeństwo będą miały wnioski pracodawców, którzy do tej pory nie korzystali ze środków KFS.
 
Pracodawców, którzy po raz pierwszy zamierzają skorzystać z instrumentu dotyczącego rozwoju zasobów ludzkich, jakim jest wsparcie w ramach środków KFS Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zachęca do zapoznania się z informacją o tym instrumencie zamieszczoną na stronie internetowej Urzędu w zakładce „dla pracodawców i przedsiębiorców".
 
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 210 27 48 lub w pok. nr 21a II piętro.
 
Aktualne druki wniosków dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy II piętro w pokoju nr 21a, bądź na stronie internetowej w zakładce "pliki do pobrania"
Rozpatrzeniu będą podlegać wnioski sporządzone na aktualnym druku.