Опубліковувач

Nabór wniosków dla organizatorów stażu

Zestaw logotypów kolorowych w poziomie dla programu FEWiM.
Dnia 18 stycznia 2024 r. Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi ogłasza nabór wniosków dla organizatorów stażu w ramach projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie gołdapskim (II)", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FEWM.07.01.
Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn
Zasady Naboru Wniosków
Termin składania wniosków: 22 – 30 stycznia 2024 r.
Termin rozpatrzenia wniosków: 07 lutego 2024 r.
Miejsce składania wniosków: Wnioski o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu można składać osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi, w godzinach od 7:30 do 15:00, kurierem, pocztą lub elektronicznie przez platformę epuap na adres skrytki: /pupgoldap/SkrytkaESP
W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską, o przyjęciu wniosku decyduje data wpływu wniosku do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi.
Sposób składania wniosków: Osobiście, kurierem lub pocztą. Wnioski złożone poza terminem naboru zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.
Kto Może Składać Wnioski
Kto może składać wnioski: O organizację stażu może ubiegać się :
  • pracodawca,
  • przedsiębiorca niezatrudniający pracownika,
  • rolnicza spółdzielnia produkcyjna,
  • pełnoletnia osoba fizyczna, zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek, działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, obejmującym obszar użytków rolnych o powierzchni przekraczającej 2 ha przeliczeniowe lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników,
Organizator stażu musi prowadzić działalność minimum 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.
W szczególności staże będą organizowane przez podmioty, które zobowiążą się do zatrudnienia osoby bezrobotnej po zakończonym stażu na okres co najmniej 1 miesiąca, na podstawie umowy o pracę (w pełnym wymiarze czasu pracy).
Kto może zostać objęty stażem: Nabór dotyczy wyłącznie osób zarejestrowanych w PUP w Gołdapi jako bezrobotne, uprawnionych do kierowania na staż, zwłaszcza tych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym:
  1. osób młodych w wieku 18-29 lat (tzn. osób, które nie ukończyły 30 roku życia na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie), a w szczególności tych, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu - tzw. osoby z kategorii NEET,
  2. osób w wieku 30 lat i więcej, należących do jednej z następujących grup:
  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • kobiety,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach.
Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat zostanie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych (z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych danej osoby). W zależności od wyników tej oceny, osobie młodej zaproponowane zostanie uzupełnienie poziomu kompetencji (np. szkolenie podnoszące umiejętności cyfrowe), tak, by właściwa forma wsparcia mogła przebiegać na adekwatnym poziomie dostosowanym do umiejętności i potrzeb szkolonego.
Wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia pozostających bez zatrudnienia będzie udzielane w projekcie zgodnie ze standardami określonymi w „Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce", tzn. w ciągu 4 miesięcy osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu, lub stażu. Okres 4 miesięcy, w ciągu których należy udzielić wsparcia, liczony jest od dnia przystąpienia do projektu.
Zasady Oceny Wniosków
Kryteria oceny wniosków: Zostały określone w Regulaminie w sprawie organizacji stażu dla osób bezrobotnych z dnia 30.12.2020 r.
W przypadku, gdy liczba wniosków, które otrzymają ocenę pozytywną będzie większa niż liczba wolnych miejsc stażowych, umowy zostaną zawarte z Organizatorami, których wnioski uzyskają najwyższą punktację.
Dodatkowe Informacje
Liczba miejsc staży: 42 miejsca stażu na okres do 6 miesięcy.
Liczba miejsc może ulec zmianie.
Wnioskodawca jest uprawniony do złożenia tylko 1 wniosku w ramach naboru.
Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku:
  • Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.
  • Program stażu – w trzech egzemplarzach.
  • Zgłoszenie wolnego miejsca aktywizacji zawodowej.
  • Kserokopia dokumentu poświadczającego istnienie spółki cywilnej (umowa spółki) - jeżeli dotyczy.
  • Pełnomocnictwo do reprezentacji podmiotu, jeżeli wniosek składany jest przez pełnomocnika (treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony) lub upoważnienie osoby reprezentującej wnioskodawcę (uchwała, powołanie, zarządzenie itp.) do podpisania umowy.
W przypadku gdy wniosek składa rolnik, należy dodatkowo dostarczyć :
  • dokumenty potwierdzające łączną powierzchnię i stan prawny posiadanego gospodarstwa rolnego (np. akt notarialny, prawomocne orzeczenie sądu, wypis z księgi wieczystej, wypis z ewidencji gruntów i budynków, zaświadczenie właściwego miejscowo wójta (burmistrza), nakaz płatniczy za ostatni rok podatkowy lub inne dokumenty potwierdzające),
  • zaświadczenie z właściwego urzędu skarbowego o prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej (dotyczy prowadzących dział specjalny produkcji rolnej).
Druki do pobrania ze strony https://goldap.praca.gov.pl/
  • Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.
  • Program stażu.
  • Zgłoszenie wolnego miejsca aktywizacji zawodowej.
  • Regulamin w sprawie organizacji stażu dla osób bezrobotnych.
Przydatne strony
Osoba do kontaktu Urszula Malinowska
Specjalista ds. programów
tel. 87 615 03 95, wew. 104

Informacje o publikacji dokumentu

Programy aktywizacyjne i projekty urzędu

Menu Display