Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego - Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie


Zawartość stron

20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się III Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania lokalni właściciele firm dowiedzieli się m.in. jak optymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa czy jak pozyskać dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

- Forum Przedsiębiorców pokazuje, że przedsiębiorczość na ziemi pszczyńskiej jest bardzo silna. Na 108 tysięcy mieszkańców, utworzonych i funkcjonujących mamy aż 11,5 tys. podmiotów gospodarczych. W znaczący sposób w powiecie podnosimy średnią wojewódzką. Dzięki wam, poziom bezrobocia za luty wyniósł 4,3%, a szacunkowa stopa za marzec wynosi 4,1%. Od 20 lat nie było tak niskiego poziomu bezrobocia w powiecie pszczyńskim - mówił otwierając spotkanie starosta Paweł Sadza.

Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor pszczyńskiego PUP podkreślała, jak ważna jest współpraca przedsiębiorców i Powiatowego Urzędu Pracy. - Państwo jesteście kluczowym partnerem Powiatowego Urzędu Pracy. To wy tworzycie nowe miejsca pracy. My jedynie państwa wspieramy. Już w tym roku mamy zawiązane 178 umów. To jest blisko 1,8 mln zł, które zostały przekazane na rozwój lub rozruch przedsiębiorstw i również rozwój kompetencji pracowników - mówiła do uczestników spotkania Bernadeta Sojka-Jany.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego zorganizowane zostało po raz trzeci. W ramach spotkania odbył się cykl wykładów, m.in. z zakresu optymalizacji kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu narzędzi społecznej odpowiedzialności biznesu, wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w ramach oferty Funduszu Górnośląskiego S.A., czy Podmiotowego Systemu Finansowania w województwie śląskim.

Uczestnicy Forum mogli również uzyskać informacje m.in. o warunkach przyznawania pomocy finansowej celem pobudzania lokalnej przedsiębiorczości w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020" oraz wsparciu pracodawców w tworzeniu i utrzymaniu nowych miejsc pracy.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, Fundusz Górnośląski S.A. oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

źródło: Starostwo Pszczyńskie

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę