Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego - Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie


Zawartość stron

W dniach od 14 do 18 października 2013r. na terenie szkół, instytucji, firm, stowarzyszeń i lokalnych grup działania odbyły się obchody V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem: "Odkryj talenty swojego dziecka".

Dzięki wsparciu Starosty Pszczyńskiego Pana Pawła Sadzy 25 jednostek powiatu włączyło się w Tydzień Kariery, czyli promowanie poradnictwa zawodowego i odkrywanie talentów wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Obchody OTK cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców chcących wspierać dzieci w planowaniu kariery zawodowej i wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia.

Podczas 5 dni zainteresowani brali udział w 130 przedsięwzięciach m. in. w:
  • spotkaniach z doradcami zawodowymi oraz psychologami,
  • widowiskach szkolnych,
  • konkursach zawodoznawczych i plastycznych,
  • spotkaniach nt. "Jak założyć własną firmę?",
  • video – warsztatach dotyczących przygotowania do profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej,
  • lekcjach wychowawczych,
  • prelekcjach dla rodziców,
  • spotkaniach z pracodawcami,
  • spotkaniach z przedstawicielami zawodów,
  • wyjściach do zakładów pracy i lokalnych firm,
oraz wielu innych przedsięwzięciach mających na celu poszerzenie wiedzy oraz świadomości własnych talentów.
W obchodach OTK wzięło udział ok. 3.500 osób w tym uczniów, rodziców i osób zainteresowanych tematem.
 
Na zakończenie obchodów, w dniu 18 października odbyła się Konferencja, której organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska".

Podczas wydarzenia zaproszeni goście oraz uczniowie zapoznali się z wynikami ostatnich badań przeprowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie  oraz dr Rafała Mustera nt. "Procesów zachodzących na współczesnym rynku pracy. Oczekiwań pracodawców od kandydatów do pracy" jak również wysłuchali wystąpienia dr Tomasza Ingrama z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nt. "Planowania kariery przez ludzi młodych". Ostatnie wystąpienie tego dnia dotyczyło działalności Akademickiego Biura Kariery Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przeprowadzone przez Pana Krzysztofa Krasuskiego - przedstawiciela Akademickiego Centrum Kariery.

Ogólnopolski Tydzień Kariery z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co przekłada się na liczbę uczestników oraz inicjatyw związanych z tegorocznym tematem przewodnim. Z pewnością Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego włączy się w przygotowanie OTK w nadchodzącym roku.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę