Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie


Zawartość stron

Logotyp Programu Regionalnego  logotyp Rzeczpospolita Polskalogotyp Śląskielogotyp EFS
Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie realizuje projekt pn. Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie (IV), współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.2 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – projekty pozakonkursowe (dla publicznych służb zatrudnienia).
 
Cel projektu: Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób powyżej 30 roku życia (od dnia 30 urodzin) pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie jako bezrobotni.
 
Grupa docelowa: W 2021 r. wsparciem w ramach projektu zostanie objętych 91 osób bezrobotnych, powyżej 30 roku życia, pozostających bez pracy, zarejestrowanych w PUP w Pszczynie jako bezrobotni, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, należące co najmniej do jednej z wymienionych grup:
  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • kobiety,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach,
  • osoby należące do pozostałych grup określonych w „Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020".
Uczestnikami projektu mogą być osoby nienależące do w.w. kategorii jeżeli w ramach projektu będą korzystać ze wsparcia prowadzącego do podwyższenia lub nabycia nowych kwalifikacji czy kompetencji lub utrzymania i formalnego potwierdzenia kwalifikacji lub kompetencji lub rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
 

Formy wsparcia dla osób bezrobotnych realizowane w ramach projektu:

  • pośrednictwo pracy,
  • poradnictwo zawodowe,
  • dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej,
  • szkolenia indywidualne,
  • trójstronne umowy szkoleniowe,
  • prace interwencyjne,
  • staże,
  • wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy.
Wartość projektu na finansowanie w.w. form wsparcia w 2021r.: 1 343 080,86zł w tym dofinansowanie projektu ze środków UE: 1 141 618,73zł
 
W ramach projektu finansowane są również działania wynikające z artykułów 15zzb, 15zzc i 15zze Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Uczestnikami projektu z tego tytułu są pracownicy powyżej 30 roku życia, na których pracodawca otrzyma dofinansowanie do wynagrodzeń oraz osoby samozatrudnione powyżej 30 roku życia, które otrzymają dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
 
Wartość projektu na finansowanie działań związanych z tzw. tarczą antykryzysową w 2021r.: 392 931,00zł, w tym dofinansowanie projektu ze środków UE: 333 991,35zł
 
Okres realizacji projektu: 01.01.2019r. - 31.12.2022r.

 

Informacje o prowadzonych naborach dostępne są w zakładce Aktywne formy - nabory wniosków.
Formularz rekrutacyjny do projektu jest dostępny w zakładce dokumenty do pobrania oraz na stanowiskach doradców klienta.
 

Więcej informacji na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego: https://rpo.slaskie.pl/

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę